Szkolenie kierowników Regionalnych Pracowni Krajoznawczych PTTK – Białystok, kwiecień 2015.

W dniach 16-19 kwietnia 2015 roku odbyło się coroczne szkolenie kierowników Regionalnych Pracowni Krajoznawczych. Nasza delegacja reprezentowana była przez samego prezesa Oddziału Akademickiego.

Pełna relacja z tego ciekawego szkolenia tutaj.

40 lat RPK Kraków

W 2014 roku RPK Kraków obchodziła swoje 40-lecie. Z tej okazji została zorganizowana wystawa "Okładówka", powstała z kolekcji okładek magazynu "Światowid". Wystawa została zaprezentowana w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, a wernisaż, który odbył się 12 czerwca 2014 roku, był jednocześnie przyjęciem urodzinowym.

Jak to przy takich okazjach nie obyło się bez przemówień (dyrektor WBP, prezes OA), wspaniałego, pysznego tortu (nie został ani okruszek), wina i drobnych ciasteczek. Uroczystość była miła, można by nawet rzec – rodzinna.

Poniżej zamieszczamy link do zdjęć (fot. Natasza Figiel) dokumentujących te przyjemne chwile: https://picasaweb.google.com/106819529582683393386/OkAdowkaI40LatRegionalnejPracowniKrajoznawczej

Szkolenie kierowników Regionalnych Pracowni Krajoznawczych PTTK – Łódź, kwiecień 2014.

W dniach 4-6 kwietnia 2014 roku uczestniczyliśmy w corocznym szkoleniu kierowników Regionalnych Pracowni Krajoznawczych. Gospodarzem spotkania była Regionalna Pracownia Krajoznawcza w Łodzi oraz Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK. Nasza delegacja była okrojona (przeziębienia), ale za to ostatecznie reprezentował nas sam prezes Oddziału.

Nie dysponujemy niestety własną relacją, ale jeśli ktoś lubi obszerne, wręcz epickie opracowania zapraszamy tutaj.

Konferencja „Mijające krajobrazy” – listopad 2010.

Dnia 5 listopada 2010 (dawno, dawno temu) odbyła się przy naszym udziale ciekawa konferencja pt. „Mijające krajobrazy”.

Jej pokłosiem jest między innymi ta książka (oczywiście dostępna w naszej bibliotece): http://sklepcotg.pttk.pl/krajoznawstwo/15-mijajace-krajobrazy-polski-malopolska-9788362473120.html

Przypominamy tutaj o seminarium ponieważ dostaliśmy też wtedy do udostępnienia ciekawą prezentację „Zatopione krajobrazy doliny Dunajca w rejonie Czorsztyna” autorstwa Kaja Romeyko-Hurko.